نرم افزار گوگل ارت کاربردهای جالب توجه و فراوانی دارد که یکی از آنها تعیین دقیق قبله به وسیله ترسیم یک خط مستقیم از یک نقطه فرضی تا حریم امن الهی مکه مکرمه می باشد.

هم اکنون نسخه ۲/۴ این نرم افزار در بازار وجود دارد که نسبت به نسخه های قبلی بسیار بهتر و کاملتر می باشد ضمنا می توانید آنرا از طریق اینترنت دانلود نمایید.

لينک دانلود (حجم فايل حدود 21 مگابايت مي باشد و کرک برنامه در داخل فايل zip قرار دارد)

پس از نصب برنامه با کمی صبر و حوصله به آسانی می توانید با آن کار نمایید. به وسیله ماوس کره زمین را بچرخانید و بر روی آسیا و ایران زوم نمایید استان و شهر خود را پیدا کرده و باز هم زوم کنید البته می توانید با تایپ نام شهر در قسمت جستجو سریعتر به نتیجه برسید

 حالا کمی صبر کرده تا نوار نمایشگر پایین به ۱۰۰ درصد برسد در این موقع تصویر شهر مورد نظر شما به بالاترین کیفیت ممکن رسیده است دقت داشته باشید که تصاویر برخی شهرهای کوچک هنوز دارای کیفیت لازم نیست البته گوگل هر از گاهی تصاویر را تغییر و اصلاح نموده و تصاویر جدیدتر جایگزین می نماید.

نمونه ای از تصویر که توسط نرم افزار گوگل ارت تهیه شده - برج میلاد تهران :

IMGCU3IATZLBN.jpg

به وسیله نوار ابزار شهر مورد نظر را ذخیره نمایید و سپس شهر مکه را جستجو و بیابید به وسیله فعال کردن ابزار اندازه گیری که یک دکمه با شکل خط کش می باشد و در قسمت بالا وجود دارد از روی خانه خدا تا شهر مورد نظر یک خط مستقیم ترسیم نمایید خطی زرد رنگ بر روی تصویر ظاهر می شود به وسیله ماوس براحتی می توانید محل آنرا تغییر دهید و قبله هر نقطه از شهر را مشخص نمایید. 

تصاویری هوایی از شهرستان فسا به منظور تعیین دقیق قبله تهیه کرده و آنرا در

وبلاگ (( تصاویری از شهرستان فسا ))

 قرار داده ام این تصاویر به وسیله نرم افزار گوگل ارت تهیه شده که تصاویر ارائه شده در سایت آن از طریق ماهواره ناسا و گوگل ارائه شده است. طبق بررسی های انجام شده تصاویر این سایت با واقعیت تطابق کامل دارد و مقیاس ها و ابزار آن کاملا صحیح می باشد.

نمونه ای از تصاویر ارائه شده که میدان مصلی شهرستان فسا می باشد را در زیر مشاهده می کنید. خط زرد رنگ مسیر قبله را نشان می دهد.

بعضا در برخی منازل از گذشته قبله را با کمی اختلاف می ایستند که لازم است همه مسلمانان طبق فرمایش خداوند تبارک که : روی خود را به سوی کعبه بگردان. نسبت به تعیین دقیق قبله محل زندگی و محل کار خود اقدام نمایند. بعد از استفاده از این نرم افزار و نشان دادن آن به تعدادی از دوستان قبله منازل آنها تا 45 درجه تغییر و تصحیح گردید.

لازم به ذکر است تصاویر ارائه شده از سوی ماهواره مذکور  هنوز برای تمام شهرهای ایران قابل استفاده نیست که متاسفانه زاهدشهر نیز از جمله شهرهایی است که بصورت کامل و تحت پوشش قرار نگرفته و تصاویر ارئه شده از زاهدشهر دارای کیفیت مناسب برای ارائه به دوستان نمی باشد. البته با ارسال ایمیل به سایت گوگل ارت تقاضای تحت پوشش قرار گرفتن محدوده زاهدشهر نیز نموده ایم که در صورت انجام این مهم به اطلاع شما عزیزان خواهم رساند.

دوستان می توانند با ارائه نظرات خود مرا راهنمایی فرمایند ضمنا درصورتی که تصویر نقطه خاصی مد نظر شما می باشد پیام بگذارید تا نسبت به آن اقدام گردد. با تشکر و التماس دعا:: موضوعات مرتبط: تعیین قبله با گوگل ارت
ن :
ت :

 نرم افزار گوگل ارت کاربردهای جالب توجه و فراوانی دارد که یکی از آنها تعیین دقیق قبله به وسیله ترسیم یک خط مستقیم از یک نقطه فرضی تا حریم امن الهی مکه مکرمه می باشد.

برای مشاهده کامل متن بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید .. :: موضوعات مرتبط: تعیین قبله با گوگل ارت
ن :
ت :
 
جهت اطلاع از تنظيمات و ويــــرايش اين قالب اينجا را کليک کنيد.

.:: کليک کنيد ::.